Anadolu Kanyon İhtisas Spor Kulübü Derneği (ACC)

[mapsmarker layer=”2″]

Copyright © 2018 Tüm hakları Anadolu Kanyon İhtisas Spor Kulübü Derneği’ne aittir.

Haritada sportif kanyon geçişi özelliğine sahip kanyonlar yer almaktadır. Keşif yılları sportif anlamda ilk geçiş yapıldığı zaman olarak belirtilmiştir. Zaman içerisinde liste güncellenecektir. Kanyon geçişi tehlikeli bir spor olup sadece yeterli eğitimi almış kişiler tarafından tecrübeli ekiplerle yapılmalıdır. Kanyonlar için verilen bilgilerde yanlışlık veya eksiklik olabilir. Kanyon karakteri zaman içerisinde değişebilir. Kanyona girmeden önce ayrıntılı araştırma yapınız. Birden fazla kaynaktan teknik raporları okuyunuz.

Tam bilgi bulunan kanyonlar “kırmızı”, eksik bilgi bulunan kanyonlar “sarı” ikon ile gösterilmiştir. Kırmızı ikonların içerisindeki rakam kanyonun FFME standardına göre düşey zorluk seviyesini (en yüksek 7) göstermektedir.

Haritada yer almayan keşfi yapılmış sportif kanyonlarla ilgili teknik rapor, geçiş hikayesi bilgilerini (ip inişi gerektiren ve kanyon formu olan) ikilinc103@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Haritaya ekleme yapılması için başlangıç koordinatı, çıkış koordinatı, en uzun iniş, toplam iniş sayısı, geçiş süresi, keşif yılı, derece gibi bilgiler yer almalıdır.